Paykasa Kart Resmi Bayi

Paykasa Bozdurma

Paykasa Bozdurma

Paykasa Bozdurma İşlemleri

Yüksek Kur Üzerinden Anlık Olarak Bozdur

Paykasa Nasıl Kullanılır?

Bu kartı kullanabilmek için ilk olarak resmi sayfası üzerinden, belli limitlerle belirlenen kartları incelemelisiniz. Basit bir işleyiş mantığı bulunan ve kolayca kullanım sağlayan bu paketlerde kartın içerisinde ne kadar para olduğunu görüyorsunuz ve dilediğinizi satın alıyorsunuz. Döviz kuruyla işlem yapılan kartın para birimi genellikle Euro olarak karşınıza çıkacaktır. Parasını ödeyip satın aldığınız kartta artık o belirli olan rakam kadar meblağ bulunuyor ve siz dilediğiniz anda internet oyunları, bitcoin, alışveriş, alım veya satım işlerinde bu karttaki parayı kullanıyorsunuz. Kullanmadığınız parayı ise günlük kura göre paykasa bozdurma yaparak TL bazında geri alıyorsunuz.

Paykasa Bozdurma Nasıl Yapılır?

Diyelim ki satın aldığınız kartta bulunan tutarı hiçbir şekilde harcamadınız veya alışveriş sonrası içerisinde fazladan paranız kaldı. Bu tarz durumlarda yapmanız gereken ilk şey; paykasa bozdurma işlemlerini yapabileceğiniz güvenilir bir site bulmaktır. Bu siteyi bulduğunuz anda hemen müşteri hizmetlerine ulaşıyorsunuz. Genel işleyiş mantığında günlük döviz kurları bulunan bu platformlar size o günkü kurun ne kadar olduğunu belirtecektir. Eğer bu sizi tatmin eden bir tutar ise hemen karta ait olan 16 haneli numarayı veriyorsunuz ve içindeki para TL’ye çevrilerek size ait olan bir banka hesabına aktarılıyor. Siteden siteye değişen bu aktarım süresi minimum 15 dakikadan başlar ve aktarımdan sonra paykasa kartınız kullanım dışı olur.

paykasa-bozdurma

Paykasa Kartın Herhangi Bir Son Kullanma Tarihi Var Mıdır?

Hepimizin de çok iyi bildiği gibi bankalar tarafından sizlere tahsis edilen kredi kartlarında bir son kullanma tarihi mevcuttur. Bu süre geldiğinde kart kullanıma kapanır ve bankadan yenisini talep etmeniz istenir. Şimdi aynı durumu paykasa için düşünürsek; sanal bir kredi kartı olarak karşınıza çıkan bu uygulamanın da bir son tarihi mevcut. İçerisinde ne kadar para olursa olsun, satın aldığınız bir kartın süresi 1 yıl yani 12 aydır. Bu süreçte ya içerisindeki parayı harcamalı ya da hemen paykasa bozdurma yöntemiyle reel paraya çevirmelisiniz. Herhangi bir işlem yapılmadan belirtilen süreyi aşan kartlar, içerisinde para olsun veya olmasın bloke edilir. Böyle bir mağduriyet yaşamamak adına harcama yapmak veya nakde çevirmek en mantıklı seçenektir.

Satın Alınabilen Paykasa Limitleri Belli Mi?

Bozdurma işlemlerinde günlük kura bağlı olarak değişen tutarlarda bir geri dönüş alırsınız ancak kartı almak istediğiniz anda hemen aklınıza klasik bankalar tarafından verilen kartlar gelmeli. Nasıl o kartların bazılarında da belli bir kullanım limiti mevcut ise; paykasa da böyle işliyor. Genel olarak sizlere sunulan paykasa limitlerine bakacak olursak;

  • 10, 15, 20, 50, 100, 150, 200, 250, 500 ve 1000 Euro’luk kartları satın alabiliyorsunuz.

Paykasa Kartın Avantajları Nelerdir?

Kartın genel kullanım amacı internet üzerinde kişisel bilgilerin sızdırılmasını önlemek olduğu için ilk aşamadan size ait bilgilerin korunmasında çok büyük avantaj sağlar. Aynı zamanda kredi veya banka kartı ile alışveriş yapmak isteyen pek çok kişi almak istediği ürün tutarının dışında kartımda para çekerler mi korkusu yaşayabiliyor. Elbette güvenilir sitelerde bu sorunlar yaşanmaz ama malum teknolojinin gelişmiş olmasını fırsat bilen bazı dolandırıcılar bu işi o kadar profesyonel yapıyor ki benim diyen kişiyi bile kandırıp kartlarından tüm parayı çekebiliyor. İşte bu paykasa sayesinde böyle ciddi sorunların önüne geçiliyor. Sanal bir numaran ibaret olduğu için de kartım kayboldu, çalındı vs dertleri oluşmaması bir başka avantajı. Sadece kartı alırken değil, numaranızı satarken de avantajlı çıkma durumunuz var. Özellikle de kur takibinde iyiyseniz ve gerçekten güvenilir ortamlarda bu paykasa bozdurma işlemlerine yöneliyorsanız satın aldığınız tutarın üzerinde bir geri dönüşle kazanç sağlamanız da mümkün.

Paykasa Hakkında Merak Edilen Diğer Sorular

18 yaş ve üstü kişilerin sık sık kullanmaya başladığı bu meşhur sanal kart için en çok sorulan soruları bir araya getirdik.

  • Satın alınan paykasa karta yeniden para yükleme yapabilir miyim?

Bu kartlar tek kullanım mantığı ile üretilmiştir. Buradaki tek kullanım ise içerisindeki para bitene kadar kullanılabiliyor olmasını ifade eder. Paranız sıfırlandığı an yeni para yüklemesi yapılamaz. Bunun yerine aynı limit veya daha yüksek limitli kartlardan yeni alım yapmanız gerekir.

  • Paykasa bozdurma işlemlerinde kart içindeki tüm para mı nakde çevrilir?

Paykasa bozdurma işlemlerinde kartın durumuna göre işlem yaparsınız. Örneğin bloke olmasına yakın bir zaman kalan kart içindeki tüm parayı nakde çevirmek gerekir. Veyahut acilen bir nakit ihtiyacınız oluştu ve elinizde içi yüklü bir paykasa var. İşte o an ister ihtiyacınız kadar ister tamamı nakde çevrilebilir. Kısacası paykasa bozdurma sizin istediğiniz zaman ve miktarda gerçekleştirilir.

  • Paykasa bozdurma ve alımlarda hangi bankalar işlem yapar?

Bu durum sizin paykasa işlemi yapacağınız site ile alakalıdır. Sitenin anlaşması bulunan bankalara baktığınız anda kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak genel olarak çoğu sitenin çalıştığı bankalar; İş Bankası, Garanti, Akbank, Yapı Kredi, Ziraat, Finansbank, HSBC, Denizbank, Şekerbank, Fortis Bank, ING, Vakıf Bank olarak karşınıza çıkacaktır.

  • Paykasa alım ve bozdurma yapan sitelerin güvenli olduğunu nereden anlarım?

Her sektör için yürütülen dolandırıcılık işlemleri maalesef bu tarz paykasa platformlarında da dönüyor. Bu nedenle karşınıza çıkacak olan her siteden alım ve bozdurma işlemi yaptırmamalısınız. Sitenin hakkında kısmından gerekli incelemeyi yapıp, daha sonrasında kullanıcı yorumlarını internet üzerinden aratın. Daha önce kullanıp mağduriyet yaşayan kişiler şikayet platformlarında bu durumu sıklıkla dile getirir. O kullanıcılara sorular sorup, gerçekten böyle durumlar yaşanmış mı netleştirin.

  • Paykasa alım ve bozdurma işlemleri yasal mıdır?

Online bir hizmet olduğu için pek çok kişinin merak ettiği bu soruya hemen cevap verelim. Türkiye Merkez Bankası tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde işlemleri yürütülen bu şahane sanal kart, yine BDDK Kanunlarına uygun olarak yürütülür. Bu nedenle kullanmanız da herhangi bir illegal durum yoktur.

  • Paykasa alırken ya da bozdururken ek ücret ödeme söz konusu mu?

Öncelikle hemen şunu belirtelim ki zaten alım aşamasında karta belirli bir miktar para ödediğiniz için ek ödeme talebinde bulunulmaz. Fakat bozdurma aşamasında bazı siteler ek ücret talep edebilir. Böyle durumlarda da genelde kişiler kartın içinden o tutarın düşünüp geri kalanın hesabına aktarılmasını talep eder. Bu durumu alım ve bozdurma yapacağınız sitenin kurallarında görmeniz mümkündür.

WhatsApp WhatsApp İle Canlı Destek