Paykasa Kart Resmi Bayi

Paykasa Al

Paykasa Al

Paykasa Al İşlemleri

E-cüzdan diye tanımlayabileceğimiz bu kartlar sanal olduğu için herhangi bir reel bayiden satışı gerçekleşmiyor. İşleyişindeki ana mantık gibi online ortamlardan talep edilebilen bu karta sahip olmak için ilk yapmanız gereken bu paykasa al seçeneğini sunan yasal siteleri bulmak. Merkez Bankası’nın belirlediği koşul ve kurallar çerçevesinde işlemlerini yürüten bu paykasa sitelerinin güvenilir olduğunu araştırmadan herhangi bir işlem yapmamanızı öneriyoruz. Bulduğunuz güvenilir siteye girdiğiniz zaman zaten pek çok yönerge ile işinizin kolaylaştırılmış olacağını göreceksiniz çünkü pek çok yaştan kadın ve erkek kullandığı için bu merak uyandırıcı sorular site üzerinde gözler önüne seriliyor. 16 haneden oluşan bu sanal kart numarası için belirlenen kart limitlerini 10, 15, 20, 50, 100, 150, 200, 250, 500 ve 1000 Euro olarak belirleniyor. Elbette her sitede aynı tutarlar birebir karşınıza çıkmaya bilir. Bu durum sitede en çok tercih edilen miktar ve büyüklük ile alakalıdır. Herhangi birini seçip, seçilen miktar için sizlerden talep edilen tutarı ödediğiniz an kodunuzu kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

paykasa

Paykasa Alım ve Kullanım Aşamaları Nelerdir?

Öncelikle bu sanal karta sahip olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor ki aynı zamanda çeşitli ödeme koşulları ile sahip olabileceğiniz paykasa için herhangi bir banka ile bağlantınız olmasına da gerek yok. Ancak aldığınız paykasayı bozdurmak isterseniz; kart içinde yer alan tutarı aktarabilmek adına bir banka hesap numarasını ihtiyacınız olacak. Şimdi listeleyerek paykasa al ve kullan nasıl yapılır anlatalım.

  • Almayı düşündüğünüz ürünleri inceleyin. Neyi ne kadar alacağınız netleştikten sonra hemen paykasa satışı yapan sitelere yönelin.
  • Sitenin güvenilir olduğundan emin olduktan sonra satışı yapılan paykasa limitleri ve ücretlerine bir göz atın. Size uygun geliyorsa; alacağınız ürünün miktarında veya yakın tutarlardan bir sanal kart almak için hemen sitenin paykasa al sitemine girin.
  • Seçilen kart için gerekli olan ücreti ödeyin ve sizlere verilen kod ile pin yardımıyla alışverişinize geri dönün.
  • Kart içerisinde alışveriş sonucunda para kalmadıysa artık kullanım yapamazsınız. Eğer içerde bir miktar paranız mevcut ise ve alacak başka ihtiyacınız bulunmuyorsa müşteri hizmetlerine ulaşıp paykasa bozdurma yaptırmalısınız. Bu sayede sanal bir parayı gerçek nakde dönüştürerek değerlendirebilirsiniz.

Paykasa Almanın Faydaları Nelerdir?

Pek çok kişinin “ne gerek var ki, birde ona para veriyoruz” dediği paykasa için neden alım yapılmalı, bir açıklayalım.

  • Güvenlidir: Banka kartları veya kredi kartlarında yaşanan en büyük sorunlardan biri kaybolma veya çalınması konusunda ortaya çıkıyor. Özellikle bu konudan çok fazla çekinip kart kullanmak istemeyen kişiler gönül rahatlığı ile paykasa sanal kartını kullanabilir. Gerçekte var olmayan ve kullanım sonucu bloke edilen bu kartlar sayesinde kaybettim, çalıntı dertlerine son verebilirsiniz.
  • Fazlasıyla yaygın kullanımı vardır: Kartı araştırıp almak isteyen pek çok kişi bu kartın nerelerde kullanılabileceğini sorguluyor. Özellikle para verip, kullanamayacak olduktan sonra almanın bir mantığı kalmıyor, değil mi? Hemen buraya bir es koyarak açıklama yaparsak; artık pek çok online platform paykasa gibi sanal kartların kullanımına uygun. Bu konu için sık alışveriş yaptığınız siteleri ödeme koşullarına bakacak olursanız; paykasanın da orada yer aldığını görebilirsiniz.
  • Sanıldığının aksine oldukça ucuzdur: Kredi kartı var iken, ekstra para verip paykasa almak istemeyen kişilere cevaben bu sanal kartların pahalı olmadığını belirtelim. Limitine göre bir bedel ödediğiniz ve bu bedeli fazlasıyla geri alabildiğiniz paykasa kartlara çok uygun fiyatlardan sahip olabilirsiniz. Unutmayın ki, kişisel bilgilerinizin başka yerlerde kullanılması ve sahip olduğunuz toplam parayı dolandırıcılara kaptırmaktansa küçük bir meblağ ödeyip hepsini garanti altına almak daha mantıklıdır.
  • Hızlıdır: Hem kullanacağınız yerlerde hem paykasa alımı yaparken hem de bozdururken son derece hızlı bir sanal karttır. Özellikle içinde bulunan parayı gerçek nakde dönüştürmeniz bile bazı koşullarda 15 dakika kadar sürüyor.
  • Anında nakit ihtiyacınıza cevap verir: Her durum ve koşul kişilerin istediği gibi gitmeyebiliyor. Aniden bir ödeme veya farklı bir sebeple nakit paraya ihtiyaç duydunuz değil mi? Yapmanız gereken tek şey; paykasa al talimatıyla sahip olduğunuz kartı içindeki tutarla nakde çevirmek. Son derece basit olan bu işlem ile kartın avantajlarından birini daha kullanmış olacaksınız.

Paykasa Kullanım Süresi Nedir, Kullanılmayan Karta Ne Olur?

İçerisinde sizin seçtiğiniz limitlerle hizmet veren paykasa kartlar içerisindeki para bittiği an bloke olur. Yani bir kez satın alıp yeniden para yüklemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Satın aldığınız tarihi baz alarak 12 ay içerisinde yani toplamda 1 yıl içerisinde kartınızdan harcama yapmalısınız. Keza alım yılı dolduğu anda kart bloke ediliyor ve kesinlikle içinde para olup olmaması bu durumu değiştirmiyor. Diyelim ki 250 Euro barındıran bir paykasa kartınız var ve yılı dolmasına çok kısa bir süre kaldı. Alışveriş yapmak istemediniz. O halde süre dolduğunda kart bloke olacak ama bu içindeki meblağ ne olacak? Böyle bir durumda hemen paykasa bozdurma işlemi yapan yerlerle iletişime geçmelisiniz. Günlük kura bağlı olarak elinizdeki kart numarasını onlara aktarıyorsunuz ve yapılan hesaplama sonucunda en az 15 dakika en fazla da 1 saat içerisinde sanalda sahip olduğunuz 250 Euro TL’ye çevrilip size teslim ediliyor. Böylece hem kartınız kapanmadan içindeki parayı değerlendirmiş oldunuz hem de o günkü kur değeri yüksek ise kara geçmiş oldunuz.

WhatsApp WhatsApp İle Canlı Destek